PENPRO - Vína, knihy, dárky
Knihy
Zdeněk Jirotka - Saturnin

Zdeněk Jirotka - Saturnin

Kód:  P1810

Zdeněk Jirotka

Saturnin

 

barevné ilustrace Adolf Born

 

Slavnou humoristickou knihu SATURNIN,  která je podle ankety Kniha mého srdce vítězem u českých čtenářů, nově ilustruje Adolf Born.

 

anotace

Nejlepší průpravu ke zdravé životní filozofii vám poskytne sluha Saturnin, který s vtipem čelí přetvářce tety Kateřiny i všem katastrofám při rodinné dovolené u dědečka odříznutého povodní od civilizace.

 

anotace 2

Nové vydání slavné humoristické knihy, která pobavila již několik generací čtenářů, ilustroval Adolf Born. Na jejích stránkách se dovíte, co se stane, když vás věrný sluha Saturnin přestěhuje z pohodlného bytu na loď, kde vás navštíví teta Kateřina plná přísloví se svým synem Miloušem, a co se přihodí u dědečka, jehož dům je povodní načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám i přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin, jehož schopnosti jsou v tomto směru téměř geniální.

 

charakteristika

Nové vydání slavné humoristické knihy, která pobavila již několik generací čtenářů, ilustroval Adolf Born. Na jejích stránkách se dovíte, co se stane, když vás věrný sluha Saturnin přestěhuje z pohodlného bytu na loď, kde vás navštíví se svým synem Miloušem teta Kateřina, která omračuje spoustou přísloví a ráda by se znovu provdala, a co se přihodí u dědečka, jehož dům je povodní načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám i přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, a přitom je to tak prosté, jak píše o Saturninovi v dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu a člověk cítí, že nemusil tak zestárnout, kdyby si byl nezapomněl hrát.“

 

www.anotace

Všem nepříjemnostem, katastrofám i přetvářce tety Kateřiny, jež ráda omračuje spoustou přísloví, umí s jiskřivým vtipem čelit jedině sluha Saturnin. Ten své geniální schopnosti prokáže především při bláznivé rodinné dovolené, během níž je při povodni dědečkův dům načas odříznut od civilizace. Barevně ilustroval Adolf Born.

 

 

 

 

SATURNIN - KNIHA ČESKÝCH ČTENÁŘŮ

 

Zdeněk Jirotka  napsal Saturnina v roce 1943 a od té doby vyšel čtyřiadvacetkrát. Saturnina čtou všichni a objevuje ho každá čtenářská generace. Ani Saturnin by se proto nedivil, že v roce 2009 vyhrál čtenářskou anketu Kniha mého srdce. Jeho humor a fantazie jsou nejbližší českým čtenářům.

 

O tom, jak psal Saturnina, Zdeněk Jirotka řekl:

„Saturnina jsem psal v koupelně a to z toho důvodu, že to bylo v dobách nočního zatemnění. My jsme měli velikánská okna, a tak koupelna byla jediná místnost, kde jsem mohl svítit a nebylo to vidět ven. Psal jsem na štokrleti na stroji a rovnou načisto. Jeden známý mi pak říkal, že proto je v Saturninovi tolik vody. Když jsem napsal celého Saturnina, odnesl jsem ho do nakladatelství Borový, oni si to přečetli a zařadili Saturnina do Knihovny Lidových novin, kde vycházel po sešitech, ale smlouva byla jako na knížku. A poněvadž čtenářská obec Saturnina byla široká, honoráře za to byly na tu dobu až neobvykle dobré.“

Cena bez DPH:
319 Kč
Cena s DPH:
351 Kč
WCR bodů:14.04 WCR
ks
Na dotaz
Kdy zboží dostanu?
Kdy bude zboží u vás?
Na dotaz
Pro ověření přesného času doručení nás kontaktujte na
telefonu: (+420) 734188800 nebo mailu: eshop@singulis.cz
Zdeněk Jirotka - Saturnin
Popis produktu

Zdeněk Jirotka

Saturnin

 

barevné ilustrace Adolf Born

Diskuse

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat

Přihlásit se
0 Kč
Zpracování dat
Schovat