PENPRO - Vína, knihy, dárky
Knihy
Magda Váňová - Herečka

Magda Váňová - Herečka

Kód:  P1813

Magda Váňová

Herečka

 

 

V psychologicky vytříbeném a dějově bohatém románu s mnoha postavami hlavní hrdinka Žofie Beladová naplní radu, kterou dostala na začátku své úspěšné kariéry: Kdo je na slunci, vrhá dlouhý stín. Všechno je jen slepá závist, Žofinko, a tu se musíš naučit přehlížet, jestli se chceš opravdu věnovat herectví. Bude tě provázet celý život a s každým tvým úspěchem o kousek povyroste. Nevšímej si úsměšků ani pochlebování a vždycky se snaž ze sebe vydat maximum. Když budeš sama se svou prací spokojená, můžou ti všichni vlézt na záda.

 

anotace

Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života slavné herečky Žofie Beladové. Neobyčejný příběh má zvláštní kouzlo v tom, že se rozvíjí z docela obyčejných životních souvislostí, a vše, co Žofie dokázala, připomíná dobrodružné hledání pokladů. Největší našla v lidech, které si oblíbila nebo je milovala, ale mnohokrát se v nich i zklamala. V polovině 90. let je Žofii čtyřicet a podruhé v životě je na vrcholu. Její příběh odráží, co přinášel život předtím a potom, ale z obojího nakonec zůstanou jen okamžiky, ve kterých vzniklo něco trvalého a opravdu prožitého, co nelze nikdy zapomenout ani ztratit.

 

charakteristika

Úžasně krásná Žofie Beladová vyrůstala bez otce a odmalička si nepřála nic jiného, než vypadnout z okresního zapadákova, kde se nic neděje a místním drbnám nic neujde. To se jí poštěstilo, když se matka podruhé vdala a přestěhovala do Prahy. V sedmnácti  obsadili Žofii do hlavní role úspěšného filmu Červánky a po dalších čtyřech letech, kdy musela překonat několik podrazů na DAMU, odstartovala druhým filmem úspěšnou hereckou kariéru. V jejím životě se zabydleli tři osudoví muži — její první filmový partner a milenec Hanuš, který záhy emigroval, po něm malíř František a jako třetí arménský režisér Aram. Jeho milostnému kouzlu úplně propadla, ale postupně se ukáže, že pro Arama byla příležitostí, jak se dostat do Prahy a k filmové práci. Pojistil si ji tím, že ji úmyslně přivedl do jiného stavu a přesvědčil ji, aby si dítě nechala. Žofie se malé Evii nemohla věnovat tak, jak by chtěla, a  také musela zajišťovat příjmy rodiny. Její pracovní zaneprázdněnost jí  dcera v dospívání tvrdě vyčítala. V té době Žofii vyhledal její otec, který ji opustil, hned jak se narodila, a začal ji vydírat. Stala se z něho podivná existence na okraji společnosti a Žofii nutí, aby ho živila, jinak se svěří lidem od novin a pěkně jí ten její zářivý úsměv na veřejnosti pošramotí. To by Evie nikdy nepochopila, že za svou slávu musí matka platit svému biologickému otci. Rok 89 znamenal velké změny i v života slavné herečky. Po prvním nadšení se ukázalo, že není tolik hereckých příležitostí, a Žofie ještě víc musela přehlížet slepou závist. Podařilo se jí opět se postavit na nohy a na scénu se vrátili tři osudoví muži jejího života. Hanuš se usadil v Praze jako bohatý malostranský hoteliér, ale obnovená premiéra jejich milostného vztahu záhy ztroskotala kvůli Evii. Aram se přestěhoval do Paříže a požádal o rozvod. Jeho erotické fluidum zmizelo neznámo kam, ale pomohl aspoň tím, že vzal Evii k sobě, aby mohla v Paříži studovat. Žofii, i když opět stoupala na vlně popularity, zůstal jen samorostlý malíř František, který ji vždycky k zbláznění miloval, ale neuměl to nikdy dávat hlasitě najevo. Jaký byl život předtím a potom? Žofii se zdá, že něco se opakuje stejně a něco protichůdně, ale vše doopravdy krásné a prožité se nikdy nezmění.  

 

 

 

 

www.anotace

Cena bez DPH:
264 Kč
Cena s DPH:
290 Kč
WCR bodů:11.6 WCR
ks
Na dotaz
Kdy zboží dostanu?
Kdy bude zboží u vás?
Na dotaz
Pro ověření přesného času doručení nás kontaktujte na
telefonu: (+420) 734188800 nebo mailu: eshop@singulis.cz
Magda Váňová - Herečka
Popis produktu

Magda Váňová

Herečka

Diskuse

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat

Přihlásit se
0 Kč
Zpracování dat
Schovat