PENPRO - Vína, knihy, dárky
Knihy
Ludmila Vaňková - KAREL IV. Otec vlasti

Ludmila Vaňková - KAREL IV. Otec vlasti

Kód:  P1814

Ludmila Vaňková

 

KAREL IV.

Otec vlasti

 

LIMITOVANÁ EDICE

 

Šestidílná historická sága je nejznámější a také nejobsáhlejší román o Karlu IV. Vychází v jedné knize s bohatým barevným obrazovým doprovodem a v exkluzivní grafické úpravě. Výjimečná románová kronika Ludmily Vaňkové dala Otci vlasti podobu člověka, který je nám blízký i dnes, kdy je podle mínění národa Karel IV. Největší Čech.

 

anotace

Nejslavnější český panovník Karel IV. učinil Prahu navždy srdcem Evropy. Díky svým vynikajícím vladařským schopnostem dokázal uskutečnit nejen sny svého otce Jana, ale i vlastní, vpravdě ušlechtilé královské záměry. Jeho životem procházejí stovky historických postav a jejich výjimečné osudy a životní příběhy nezůstaly u něho bez odezvy a osobně se ho dotýkaly. Bohatství napínavých a dramatických historických příběhů i porozumění Otci vlasti, jak byl Karel IV. vždycky nazýván, nepochybně zaujme milovníky románové četby.

 

 

charakteristika

Českého krále a římského císaře Karla Čtvrtého už jeho současníci nazvali Otec vlasti. Jeho vláda je obdobím velkého rozkvětu Čech, který se přenesl i na celou římskou říši a ostatní části Evropy. Přitom Karlův nástup na římský i český trůn byl mimořádně složitý. V bitvě u Crécy zahynul jeho otec Jan Lucemburský a Karel se musel dostat do Čech, které byly jádrem jeho moci, přes území svého úhlavního nepřítele Ludvíka Bavora. Po králi Janovi zdědil zadlužené království, obklíčené nepřáteli. Přesto se mu podařilo během krátké doby zajistit své zemi blahobyt, diplomaticky ji zabezpečit proti útokům zvenčí a Prahu učinit navždy srdcem Evropy. V polovině 14. století rostla gotická Praha přímo před očima. Katedrála na Pražském hradě, Pražská univerzita, Kamenný most, Nové Město s největším náměstím, kde se ve svaté dny tlačily zástupy poutníků. A nedaleko nové metropole vznikal velkolepý Karlštejn, osobní rezidence Karla IV., který se v roce 1355 vypravil na římskou jízdu do Itálie k císařské korunovaci a přivedl odtud řadu umělců a řemeslníků k zvelebení Pražského hradu i Karlštejna. Na všechno, co se tehdy odehrávalo v Evropě, měl Karel IV. nemalý vliv. Byla to hlavně stoletá válka mezi Francií a Anglií, boje v Itálii o Neapol a Akvilej, úsilí o navrácení papeže z Avignonu do Říma a ochrana míru v římské říši. Neméně zajímavý a složitý byl Karlův osobní život a jeho čtyři manželky, z nichž každá byla jiná, jsou klíčem k odpovědi, jaký byl jeho vztah k ženám. Karlovým životem procházejí stovky historických osobností, králové, papežové, vojevůdci, umělci, vzdělanci (například francouzský král Karel V., arcibiskup Arnošt z Pardubic, malíř Theodorik, básník Petrarca a především Cola di Rienzo, který spolu s Karlem prožívá dobu své slávy jako římský tribun). Jejich výjimečné osudy a životní příběhy nezůstaly u Karla bez odezvy. Díky svým vynikajícím vladařským schopnostem a vzdělanosti dokázal uskutečnit nejen sny svého otce Jana, ale i vlastní, vpravdě ušlechtilé královské záměry. V posledních letech svého panování se snažil předejít rozkolu v církvi i válkám světských panovníků a usiloval o sjednocení Evropy. Smrt ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.

To vše a mnohem víc vložila známá česká spisovatelka Ludmila Vaňková do svých románových příběhů, aby vytvořila historickou kroniku KAREL IV. Otec vlasti.  V době karolinského jubilea mají čtenáři možnost seznámit se v jejím díle podrobně a důvěrně s nejslavnějším českým panovníkem, který podle nedávné ankety je i největší Čech.

 

 

www.anotace

Nejslavnější český panovník Karel IV. učinil Prahu navždy srdcem Evropy a už jeho současníci ho nazvali Otcem vlasti. Historická sága Ludmily Vaňkové poutavě vypráví o jeho životě od mládí a až do posledních dnů na císařském trůnu. Byla to doba velkého rozkvětu Čech, který se přenesl na celou římskou říši. Gotická Praha rostla přímo před očima. Katedrála na Pražském hradě, Pražská univerzita, Kamenný most, Nové Město s největším náměstím a nedaleko nové metropole vznikal velkolepý Karlštejn, osobní rezidence císaře. Na všechno, co se odehrávalo v Evropě, měl Karel IV. nemalý vliv. Byla to hlavně stoletá válka mezi Francií a Anglií a úsilí o navrácení papeže z Avignonu do Říma. Neméně zajímavý byl Karlův osobní život. Měl čtyři manželky, každá byla jiná a ke každé si vytvořil zvláštní vztah. Jeho životem procházejí stovky historických osobností, králové, papežové, vojevůdci, umělci, vzdělanci  a jejich osudy nezůstaly u Karla bez odezvy. Díky vynikajícím vladařským schopnostem dokázal uskutečnit nejen sny svého otce Jana, ale i vlastní, vpravdě ušlechtilé královské záměry. Smrt ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.

 

Cena bez DPH:
1 599 Kč
Cena s DPH:
1 759 Kč
WCR bodů:70.36 WCR
ks
Na dotaz
Kdy zboží dostanu?
Kdy bude zboží u vás?
Na dotaz
Pro ověření přesného času doručení nás kontaktujte na
telefonu: (+420) 734188800 nebo mailu: eshop@singulis.cz
Ludmila Vaňková  - KAREL IV. Otec vlasti
Popis produktu

Ludmila Vaňková

 

KAREL IV.

Otec vlasti

 

LIMITOVANÁ EDICE

Diskuse

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat

Přihlásit se
0 Kč
Zpracování dat
Schovat