PENPRO - Vína, knihy, dárky
Knihy
Jiří Žáček - Šansony & spol.

Jiří Žáček - Šansony & spol.

Kód:  P1807

Jiří Žáček

Šansony & spol.

 

Brož.,  100 stran + CD Renaty Drössler Motýl něhy uletí

Fotografický doprovod František Dostál a Anna Bondareva

 

 

Žáčkovy šansony jsou básně s nejsilnějším text-appealem.

 

anotace

Básně spojené s hudbou mají jedinečnou přitažlivost pro čtenáře i posluchače. K nim autor vybral výmluvné umělecké fotografie a  součástí knihy je CD  Motýl něhy uletí Renaty Drössler, která patnáct textů zhudebnila a nazpívala s emocionálním šarmem  adrenalinovém nasazení. Proto má nová kniha Jiřího Žáčka neobvyklý název Šansony & spol.

 

charakteristika

Kniha básnických textů, které byly zhudebněny, často i víckrát, zpívali je například Michal Prokop, Věra Wajsarová, Karel Plíhal, Jana Koubková, Karel Černoch, Alena Antalová a nejnověji Renata Drössler, jejíž CD  je součástí knihy. Žáčkovy šansony jsou nefalšovaně lyrické, dramatické, ironické i groteskní, úchvatně zvedají adrenalin a jsou oknem okamžiku, z kterého vyskočíme do krajiny podivuhodné obraznosti. Knihu básník zkomponoval tak, že zachycuje proměnlivost nálad a pocitů, které zažíváme současně. Takový je život, radost i melancholie, štěstí i hořkost zklamání, toužení po lásce i milostná sebeironie. To vše obsáhne Žáčkova citlivost k lidem i ke světu, ve kterém žije s námi a vyznává se z toho, co v něm vidí, cítí a jak by mu chtěl porozumět, neboť hlavně osobní a soukromé záležitosti potřebujeme nějak sdílet s ostatními.

 

www.anotace

Na otázku, jak píše šansony, Jiří Žáček odpověděl: „Řadu textů jsem psal na hotovou muziku, ale víc bylo těch, které zhudebnění předcházely. To je pro textaře jednodušší, ale často vás právě hudební motiv inspiruje k nápadu, který by vás bez té muzikální rozbušky nenapadl. Takže nejčastěji si při psaní textu pískám v duchu vlastní melodii, a když je ta melodie dobře trefená, tak se správná slova dostaví jako ptactvo nebeské na mé zahradní krmítko. Nejen u písňových textů, ale také u básní mívám neodbytný pocit, že mateřština básní sama a  já jsem pouhý zapisovatel. Hej vy tam nahoře nebo kde, díky, pokračujte!“

Cena bez DPH:
312 Kč
Cena s DPH:
343 Kč
WCR bodů:13.72 WCR
ks
Na dotaz
Kdy zboží dostanu?
Kdy bude zboží u vás?
Na dotaz
Pro ověření přesného času doručení nás kontaktujte na
telefonu: (+420) 734188800 nebo mailu: eshop@singulis.cz
Jiří Žáček - Šansony & spol.
Popis produktu

Šansony & spol.

 

Diskuse

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat

Přihlásit se
0 Kč
Zpracování dat
Schovat